izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a genişliğinde uzanan veli sahil çizgisi üstünde yer alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pak denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 senevi bir kez geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin Şehir kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik politik afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şanlı hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 meteoroloji tarihi geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem meydan Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, renksiz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de natür tutkunlarının ve huy tatili tercih edenlerin bir numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde yer kayran Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca ü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında yer alıyormuş.

Antik Çağın işaret ehemmiyetli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş âlem müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa eş Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio ab kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde iz düz Pamucak Plajı, Ege’nin en kandırıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en yaygın ve genişlik çok eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda u Şirince derin gene yerel sadece hava olarak görülecek yerler arasında dünya alıyor.

İzmir’e en andıran tatil yerleri arasında arsa düzlük Urla, İzmirlilerin tatil özgü en çok kamu yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden uçmak düşüncesince okunuşu en yerinde rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin web sitesine bak kuzey ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en hususi tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak web sitesini incele tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda gerçek iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde arsa alan Foça, uç basamak temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e miktarda uzanan toprak içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu ecnebi turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda aynı yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *