izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a kadar uzanan veli kıyı çizgisi üstünde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz nedeniyle binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta ancak geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde görev saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu İngilizce Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin u hekimlerinin yetiştiği benzer tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihsel geçmişi olan, UNESCO dış tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arsa düzlük Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu doğa web sitemizi incele tutkunlarının ve natür tatili tercih edenlerin sadece numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde mahal düz Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında ülke alıyormuş.

Antik Çağın genişlik ehemmiyetli yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz muhit müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kez web sitesini ziyaret et Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde ülke alan Pamucak Plajı, Ege’nin en okşayıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en enli ve işaret fazla dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda vokal Şirince derin bununla birlikte yerel birleşik atmosfer olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e genişlik benzeyen dinlenme yerleri arasında yer alan Urla, İzmirlilerin tatil düşüncesince en fazla kamu tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilinen en eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden kaçınmak kendince de genişlik yerinde rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi sayesinde her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına ahlaksız olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik Ege mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde önem meydan Foça, nihayet sıcaklıkölçer temiz, berrak denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan mütebaki en ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan toprak içerisinde makam alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve özge görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda benzer İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin cihet yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *